Twój przewodnik miejski po Warszawie
Hubert Pawlik
Warszawa

Wycieczki po Warszawie „szyte na miarę”

Jako licencjonowany przewodnik Warszawski organizuję również tzw. wycieczki „szyte na miarę”, starając się by nie były one nudne.Przygotowuję je z myślą o zainteresowaniach i potrzebach moich Gości, dopracowując je w każdym detalu.
Poniżej prezentuje kilka przykładowych tras Wycieczek po Warszawie.
Każda z tras może zostać rozszerzona lub skrócona w zależności od oczekiwań i czasu, który przeznaczą Państwo na zwiedzanie Warszawy

Przykładowe trasy wycieczek po Warszawie:

Warszawa w pigułce ( czas zwiedzania do 8 godzin )

Pałac w Wilanowie

Spotkanie z przewodnikiem w umówionym miejscu

Przejazd do Wilanowa. Zwiedzanie Pałacu w Wilanowie (do 2 godzin) oraz spacer po parku.

Przejazd Traktem Królewskim - Ul. Bewederska,Aleje Ujazdowskie,Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście- w kierunku Starego Miasta podczas przejazdu zobaczą Państwo: Zabudowania Sejmu RP, „dzielnicę amabasad”, kościół Świętego Krzyża, pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki

Spacer po Starym Mieście –( nie zwiedzamy wnętrz ) : Plac Zamkowy,Kolumna Zygmunta III Wazy,Zamek Królewski, Ulica Kanonia,Gnojna Góra, Rynek Starego Miasta, mury obronne Barbakan.

Obiad w restauracji Podwale 5 na Starym Mieście - około 18 PLN od osoby - www.podwale5.pl Po obiedzie przejazd na teren dawnej dzielnicy żydowskiej i warszawskiego getta- podczas przejazdu zobaczą Państwo pomnik Bohaterów Getta, budynek Muzeum Historii Żydów Polskich ( w budowie), Umschlagplatz

Przejazd do Łazienek Królewskich - parking od strony Ulicy Myśliwieckiej spacer po parku (nie zwiedzamy wnętrz ) – Pałac Myślewicki,Wielka Oficyna , Pałac na Wyspie, Amfiteatr, Stara Pomarańczarnia,Wodozbiór, pomnik Fryderyka Chopina,Belweder - koniec zwiedzania .

Cena : 450 PLN Netto

Warszawa w pigułce ( czas zwiedzania do 4 godzin )

Pałac na Wodzie w warszawskich Łazienkach

Spotkanie z przewodnikiem w umówionym miejscu.

Przejazd do Łazienek Królewskich parking od strony Ulicy Myśliwieckiej - spacer po parku (nie zwiedzamy wnętrz) – Pałac Myślewicki, Wielka Oficyna, Pałac na Wyspie, Amfiteatr,Stara Pomarańczarnia, Wodozbiór, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder.

Przejazd Traktem Królewskim- Ul. Bewederska,Aleje Ujazdowskie,Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście - w kierunku Starego Miasta podczas przejazdu zobaczą Państwo: Zabudowania Sejmu RP, „dzielnicę amabasad”, kościół Świętego Krzyża, pomnik Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki.

Zamek Królewski w Warszawie

Spacer po Starym Mieście –( nie zwiedzamy wnętrz ) : Plac Zamkowy,Kolumna Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, Ulica Kanonia,Gnojna Góra, Rynek Starego Miasta, mury obronne Barbakan.

Przejazd przez Plac Bankowy,PlacTeatralny (Teatr Wielki ) i Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego (Grób Nieznanego Żołnierza) – koniec zwiedzania.

Cena : 300 PLN Netto

Szlak baśni i legend starej Warszawy (czas zwiedzania do 3 godzin)

Program zwiedzania został tak przygotowany, aby rozwijał pasję poznawczą uczniów.

Ulica Kanonia na warszawskiej Starówce

Na wycieczce uczniowie poznają legendy o Warszawskiej Syrence, Bazyliszku, Warsie i Sawie. Dowiedzą się gdzie mieszkał Artur Oppman, piewca Starej Warszawy który zebrał i opisał warszawskie legendy. Podczas spaceru przez Stare Miasto poznają także mniej znane opowieści – o szabli Zygmunta III z kolumny, o księciu zamienionym w niedźwiedzia, o czarodzieju-meteorologu i o świętym Władysławie z Gielniowa.

 

Cena 200 PLN netto

© 2015 www.warsaw-guide.waw.pl  |   guide@warsaw-citytours.com   |   Mapa strony