Pałac w Nieborowie i Park Arkadia

Pałac w Nieborowie został zaprojektowany przez Tylmana z Gameren w XVII wieku. Pałac miał wielu właścicieli. Najsławniejszym jest Ród Radziwiłłów, który był tam obecny do II Wojny Światowej. Właśnie w tym okresie Pałac zapełnił się wysokiej jakości meblami, rzeźbami oraz obrazami. Od 1881 w ścianach historycznego budynku została umieszczona fabryka ceramiki. Po zakończeniu II Wojny Światowej Pałac w Nieborowie przeszedł w posiadanie polskich władz.

Pałac w Nieborowie jest to historyczny budynek zbudowany w stylu barokowym. Znajduje się około 10 kilometrów od Łowicza. Otoczony pięknym francuskim ogrodem z alejami lipowymi, ogród wypełniony jest sarkofagami, statuami i wieloma kamiennymi dziełami sztuki. Niedaleko znajduję się również romantyczny park-Arkadia.

Podczas sześciogodzinnej wycieczki będą Państwo mogli zobaczyć starożytne rzymskie rzeźby, imponujących rozmiarów bibliotekę, i wiele innych historycznych przedmiotów. Wnętrza Nieborowa przetrwały w niemal niezmienionej formie a lokalizacja pałacu dostarcza historycznego wrażenia. Na ostatnie piętro pałacu wiedzie specjalna klatka schodowa przyozdobiona w oryginalne kafle holenderskie z początku osiemnastego wieku.

Park Arkadia jest przykładem romantycznego ogrodu krajobrazowego w Polsce. Założony po 1778 roku przez Helenę Radziwiłłową. Księżna stając się masonką i „oświeconą” osobą, odwróciła się od typowego barokowego stylu urządzania ogrodów. Park został ozdobiony małymi budynkami z zamiarem przywołania idealnego wiejskiego stylu życia epoki antycznej. Cztery główne motywy parku opisane przez księżną w przewodniku to: Miłość, Piękno, Szczęście i Śmierć. Park zaniedbany za czasów komunizmu jest obecnie odrestaurowywany. Na terenie parku zobaczą Państwo jezioro w kształcie serpentyny, Amfiteatr, Domek Gotycki, Wyspę Uczuć, rzymski Akwedukt oraz Swiątynię Diany.

Czas zwiedzania : 6 godzin, cena 350 PLN

Close Menu