Śladami Chopina w Warszawie

Fryderyk Chopin jest bez wątpienia najsłynniejszym warszawiakiem. Tu uczył się muzyki, zawiązywał przyjaźnie, zdobywał wiedzę i dawał pierwsze koncerty. Tu także przeżył pierwszą miłość. Spacerując ulicami miasta, głównie Traktem Królewskim, odwiedzimy miejsca, w których mieszkał lub bywał.

“Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel” – Cyprian Kamil Norwid

Odwiedzimy Kościół Świętego Krzyża, w którym znajduje się urna z jego sercem.

Zobaczymy oryginalne organy w kościele Św. Józefa Oblubieńca, na których młody Fryderyk grywał w trakcie nauki w liceum. Zobaczymy pałac, w którym dał swój pierwszy publiczny koncert w wieku zaledwie ośmiu lat oraz zbór ewangelicki, w którym występował dla cara Aleksandra I.

Obejrzymy pozostałości Pałacu Saskiego, po którym pozostał tylko fragment arkady, w której znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza (pl. Piłsudskiego), gdzie zamieszkali w prawym skrzydle jesienią 1810 roku Justyna i Mikołaj Chopinowie z trzyletnią Ludwiką i siedmiomiesięcznym Fryderykiem.

Zobaczymy pomnik Chopina dłuta Wacława Szymanowskiego, zdobiący Łazienki, najpiękniejszy kompleks parkowo-pałacowy w centrum Warszawy.

Zwiedzimy miejsca, w których mieszkał Fryderyk wraz z rodzicami przez większość swojej młodości, znajdujące się w przepięknie położonej nad Skarpą Warszawską, utrzymanej w duchu klasycystycznym, głównej siedzibie Uniwersytetu Warszawskiego i w jego pobliżu.

Czas zwiedzania : 4 godziny, cena 300 PLN

Close Menu