Śladami Chopina w Warszawie

Fryderyk Chopin jest bez wątpienia najsłynniejszym warszawiakiem. Tu uczył się muzyki, zawiązywał przyjaźnie, zdobywał wiedzę i dawał pierwsze koncerty. Tu także przeżył pierwszą miłość. Spacerując ulicami miasta, głównie Traktem Królewskim, odwiedzimy miejsca, w których mieszkał lub bywał.

“Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel” – Cyprian Kamil Norwid

Odwiedzimy Kościół Świętego Krzyża, w którym opowiem Państwu historię   urny z  sercem kompozytora znajdującej się w kościele .

Zobaczymy oryginalne organy w kościele Św. Józefa Oblubieńca, na których młody Chopin  grywał w trakcie nauki w liceum. Zobaczymy pałac, w którym dał swój pierwszy publiczny koncert w wieku zaledwie ośmiu lat oraz zbór ewangelicki, w którym występował dla cara Aleksandra I.

Obejrzymy pozostałości Pałacu Saskiego, po którym pozostał tylko fragment arkady, w której znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza (pl. Piłsudskiego), gdzie zamieszkali w prawym skrzydle jesienią 1810 roku Justyna i Mikołaj Chopinowie z trzyletnią Ludwiką i siedmiomiesięcznym Fryderykiem.

Opowiem Pańswu historię powstania  pomnika Chopina dłuta Wacława Szymanowskiego, zdobiącego Łazienki, najpiękniejszy kompleks parkowo-pałacowy w centrum Warszawy.

Zwiedzimy miejsca, w których mieszkał młody  Chopin  wraz z rodzicami przez większość swojej młodości, znajdujące się w przepięknie położonej nad Skarpą Warszawską, utrzymanej w duchu klasycystycznym, głównej siedzibie Uniwersytetu Warszawskiego i w jego pobliżu.

Czas zwiedzania : 4 godziny – cena 600 PLN