Wycieczka po Żydowskiej  Warszawie

Getto warszawskie  jak i  przedwojenna dzielnica żydowska  już nie istnieje.  Jako licencjonowany przewodnik miejski zabiorę Państwa w podróż po mieście, którego już nie ma.Spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej będzie niezapomnianą podróżą w przeszłość. Przed II wojną światową, Warszawa była po Nowym Jorku największym skupiskiem Żydów na świecie. Fascynujący świat zamieszkały przez ponad 350 tys. osób w przeciągu kilku lat został zmieciony z powierzchni ziemi.

“Ziemio, nie kryj mojej krwi, iżby mój krzyk nie ustawał.”

Udamy się  na poszukiwanie śladów istnienia Getta warszawskiego  i żydowskiej dzielnicy. W czasie pięciogodzinnej  wycieczki opowiem Państwu historię Zagłady żydowskiej społeczności Warszawy. Pokażę Państwu  pozostałości murów getta. Przejdziemy Traktem Pamięci ,Męczeństwa i Walki Żydów w Warszawie od Pomnika Bohaterów Getta do dawnej stacji kolejowej Umschlagplatz, skąd od lipca 1942 do września 1942  roku,  podczas wielkiej akcji likwidacyjnej około 300 tysięcy warszawskich Żydów zostało wywiezionych do obozu  zagłady  w Treblince.

Dowiecie się jak wyglądało życie codzienne w Getcie, współpraca z Polakami, opór przeciwko Niemcom i w końcu Powstanie w Gettcie Warszawskim – pierwszy tego rodzaju zryw w okupowanej Europie.

Przespacerujemy się również po Cmentarzu Żydowskim przy ulicy Okopowej  – jednej z największych zachowanych nekropolii w tej części Europy , gdzie przybliżę życiorysy zasłużonych dla Warszawy obywateli pochodzenia żydowskiego.

Na zakończenie naszej wycieczki zwiedzimy Synagogę Nożyków – obecnie główną synagogę Gminy Żydowskiej w Warszawie.

Czas zwiedzania : 5 godzin – cena 600 PLN