Najstarsza dzielnica prawobrzeżnej Warszawy – Wycieczka po Pradze

Praga – dzielnica Warszawy – jest najstarszą częścią prawobrzeżnej Warszawy, która nie została zniszczona podczas II Wojny Światowej. Obecnie, Praga jest zagłębiem kulturalnym Warszawy, gdzie wielu artystów decyduje się na otwarcie swoich warsztatów, studiów fotograficznych, galerii oraz ostanimi czasy bardzo popularnych teatrów alternatywnych.

Ulica Ząbkowska

Jest to część Pragi, która pomimo swojej wątpliwej reputacji stała się największą atrakcją prawobrzeżnej Warszawy. Zachwyca ona przede wszystkim doskonale odnowionymi budynkami, które jeszcze w XIX wieku były niedoceniane. Inne miejsca warte odwiedzenia to dziewiętnastowieczny budynek dawnej Fabryki Wódki „Koneser” wraz z galerią fotograficzną „Luksfera”.

Dzielnica inna niż wszystkie

Co więcej, nie można ominąć legendarnego Bazaru Różyckiego, który stanowi kwintesencję lokalnego klimatu starej Pragi. Ostatnimi czasy stara fabryka (Fabryka Trzciny) na obrzeżach dzielnicy, do niedawna uważanych za bardzo niebiezpieczne, stała się najpopularniejszym miejscem spotkań Warszawiaków. Fabryka to istne centrum kulturalne z teatrem, barem i modną restauracją.

Czas zwiedzania : 4 godziny, cena 300 PLN